Wycieczka

29 marca 2019 r. uczniowie klas 1 A i 1 D wraz z opiekunami: p. Jolantą Kamińską, p. Anną Zawadzką, p. Patrykiem Aranowskim oraz p. Waldemarem Kulwickim, pojechali na wycieczkę do Gdańska. Głównym celem było zwiedzenie Muzeum II Wojny Światowej. Miejsce to nowy punkt na mapie Gdańska, ponieważ zostało otwarte w 2017 roku. Budynek jest dość nietypowy, jego kształt i przeszklona konstrukcja mają zwracać uwagę każdego przechodnia. Główna wystawa zlokalizowana jest 14 metrów pod ziemią i przedstawia tragiczne doświadczenia wojenne zarówno walczących jak i zwykłych ludzi. Historię II wojny światowej przybliżyli przewodnicy, oprowadzając nas po uliczkach przedwojennego i powojennego miasta, opowiadając historię maszyny szyfrującej Enigma czy o życiu codziennym w okupowanym państwie.

Kolejną atrakcją był spacer po molo.  Morze tego dnia było wzburzone, morskie fale uderzały o brzeg, a wiatr rozwiewał nam włosy.

Wycieczka bardzo się wszystkim podobała. Jej celem było nie tylko poszerzenie naszej wiedzy historycznej, ale także integracje klasowe. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wyjazdy.