XVI POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY ,,O PIÓRO STAROSTY”

 22 marca 2019 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Iławie odbył się XVI Powiatowy Konkurs Ortograficzny ,,O Pióro Starosty”. Celem konkursu było doskonalenie umiejętności poprawnej pisowni, wyrabianie czujności ortograficznej oraz promowanie uczniów znających zasady pisowni. W tegorocznej edycji konkursu uczestniczyli uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Iławskiego: Iławy, Lubawy i Susza. Uczestnicy napisali dyktando na podstawie treści noweli ,,Latarnik” Henryka Sienkiewicza. Piszący dobrze radzili sobie z przestrzeganiem oczywistych reguł ortograficznych, kłopoty mieli natomiast, podobnie jak w poprzednich latach, z użyciem wielkich liter czy pisownią ,,nie” z różnymi częściami mowy. Młodzież, jak co roku, była dobrze przygotowana do zmagań z pułapkami polskiej ortografii. Choć zwycięzcy nie napisali prac bezbłędnie, co świadczy o dużym stopniu trudności, z którymi przyszło im się zmierzyć, to i tak wyłonienie laureatów było dla jurorów niemałym wyzwaniem.

 Zespół Szkół w Lubawie reprezentowały dwie uczennice, które znalazły się w ścisłej czołówce: Dominika Frydrych z klasy IV H zajęła II miejsce, natomiast Martyna Tomaszewska z klasy I A zajęła III miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych ortograficznych sukcesów!