ELIMINACJE SZKOLNE DO POWIATOWEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO ,,O PIÓRO STAROSTY”

            W dniu 21 lutego 2019 r. odbyły się eliminacje szkolne do Powiatowego Konkursu Ortograficznego ,,O Pióro Starosty”. Do zmagań ortograficznych przystąpiło 37 uczniów Zespołu Szkół w Lubawie. Ideą konkursu było promowanie poprawnej polszczyzny, rozbudzanie motywacji do pogłębiania wiedzy i umiejętności ortograficznych.

           Język polski, o czym wszyscy doskonale wiedzą, do łatwych nie należy. Fakt ten nie odstraszył jednak uczestników, którzy mieli możliwość sprawdzenia, w jakim stopniu udało im się opanować zasady ortografii i interpunkcji. Dyktando było nie lada wyzwaniem dla miłośników poprawnej polszczyzny, bowiem, jak nie trudno się domyślić, zawierało wiele ortograficznych pułapek. Po sprawdzeniu prac  komisja konkursowa, w skład której weszły polonistki: Anna Modrzewska, Danuta Jaworska oraz Hanna Dembicka-Łasecka, wyłoniła zwycięzców.

Wyniki konkursu przedstawiały się następująco:

I miejsce –  Dominika Frydrych z kl. IV H

II miejsce –  Angelika Frydrych z kl. IV H

III miejsce –  Martyna Tomaszewska z kl. I A

           Laureatki konkursu  z rąk Dyrektor Szkoły – Pani Anny Empel otrzymały nagrody rzeczowe, ponadto wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy. Uczennice, które zajęły I i III miejsce jako reprezentantki klas liceum i technikum, wezmą udział  w Powiatowym Konkursie Ortograficznym ,,O Pióro Starosty”, który odbędzie się 22 marca 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Iławie.

        Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy wiedzy i umiejętności ortograficznych. Jednocześnie  zapraszamy do udziału w konkursie