London report

Dla niektórych z nas ferie wydłużone były o tydzień. 4-ego lutego, w poniedziałkowy poranek, grupa uczniów z naszej szkoły ruszyła na podbój Londynu. Podróż trwała 25 godzin, ale mimo nocy spędzonej w autokarze, zaczęliśmy zwiedzanie, gdy tylko dotarliśmy na miejsce, ponieważ w tak tętniącym życiem mieście jak Londyn, trzeba wykorzystać każdą wolną chwilę, by poznać je choć po części. Odwiedziliśmy Galerię Sztuki  Współczesnej Tate Modern,  gdzie znajdują się obrazy m.in. Picasso, Muzeum Historii Naturalnej, w którym można podziwiać wyjątkowe eksponaty przedstawiające zwierzęta pochodzące sprzed wielu tysięcy lat p.n.e. . Mieliśmy również okazję podziwiać panoramę Londynu podczas przejażdżki słynnym London Eye, czyli tzw. diabelskim kołem. Codziennie spacerowaliśmy ulicami  stolicy Anglii. Nie mogliśmy pominąć tak ważnego miejsca, jak  pałac Buckhingam, który jest obecnie siedzibą królowej Elżbiety II. Jedną z najbardziej spektakularnych atrakcji była wizyta w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds, gdzie podziwialiśmy sylwetki wielu popularnych ludzi z całego świata.

 Wyjazd ten był dla nas  okazją do wykorzystania w praktyce języka angielskiego. O naszej podróży można opowiadać bardzo wiele, ale nic nie odda klimatu Londynu i przeżyć z nim związanych. Trzeba tam po prostu być i zobaczyć na własne oczy jak to miasto nigdy nie śpi.

 Chcemy bardzo podziękować paniom, które z nami pojechały i codziennie sprawowały nad nami opiekę- Pani Kindze Zedlewskiej-Lontkowskiej oraz Pani Irenie Liegman-Borkowskiej. Mamy nadzieję, że uczniowie naszej szkoły będą mieli możliwość jeszcze nie raz uczestniczyć w takiej wycieczce.

Agnieszka Bukowska kl. 3G