UROCZYSTE OTWARCIE BOISKA WIELOFUNKCYJNEGO W ZESPOLE SZKÓŁ W LUBAWIE

19 października 2018 r. w Zespole Szkół w Lubawie oddano do użytku nowe wielofunkcyjne boisko, którego inwestorem był Powiat Iławski, a głównym wykonawcą – wybrana w drodze przetargu – firma BULAIT z Elbląga.

Podczas uroczystości otwarcia obecni byli następujący goście :

  • Starosta Powiatu Iławskiego- Pan Marek Polański,
  • Radny Powiatu Iławskiego- Pan Stanisław Ewertowski,
  • Radny Powiatu Iławskiego- Pan Marian Golder,
  • Radny Powiatu Iławskiego- Pan Jan Licznerski,
  • Benedykt Dutka- Naczelnik Wydziału BAI w Starostwie Powiatowym w Iławie,
  • Beata Szoka- Skarbnik Powiatu Iławskiego,
  • Lech Tatarek- Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Iławie, Kamil Surdykowski- projektant, Andrzej Stefaniszyn- Kierownik Budowy
  • Przedstawiciel Firmy BULAIT z Elbląga
  • oraz gospodarz uroczystości Anna Empel – Dyrektor ZS w Lubawie.

W miejsce istniejącego boiska szkolnego, które nie spełniało już wymogów lekkoatletycznych ani estetycznych, wybudowano drugie , bardziej nowoczesne. Inwestycja imponuje zarówno estetyką, jak i ilością funkcji, które ma spełnić.

Boisko jest przystosowane do uprawiania gier zespołowych – piłki ręcznej, piłki koszykowej czy siatkowej. Nawierzchnia posłuży również amatorom tenisa ziemnego. Zadbano, by i lekkoatleci czuli się komfortowo, czemu mają służyć dwie bieżnie lekkoatletyczne – okrężna o długości 160 metrów i prosta o długości 60 metrów. Oprócz tego wykonano stanowiska do innych dyscyplin – rzutnię do pchnięcia kulą, skocznię do skoku w dal i trójskoku. Inwestycją objęto też trybuny dla kibiców. Zadbano o utrzymanie czystości, montując kosze na odpady. Całość otoczono zabezpieczającym ogrodzeniem.

Nowe boisko w Zespole Szkół w Lubawie poprawi warunki edukacji ogólnoszkolnej, której od kilku lat priorytetem są kompetencje kluczowe.

Podniesie również poziom kultury fizycznej uczniów oraz zaspokoi sportowe potrzeby innych przyszłych użytkowników, w tym społeczności lokalnej. Ta sportowa inwestycja, jak zauważyła Dyrektor ZS w Lubawie Pani Anna Empel, pomoże w propagowaniu sportu i aktywności fizycznej na szczeblu lokalnym i regionalnym, co stanowi jeden z punktów wskazanych do realizacji w Szkolnym Programie Profilaktyczno – Wychowawczym Zespołu Szkół w Lubawie oraz uatrakcyjni sportowe zaplecze lubawskiego Zespołu Szkół.

Uczniowie naszej szkoły już podczas uroczystości mieli okazję ocenić wartość i standard sportowej inwestycji. Odbył się bieg, który uroczyście otworzył obiekt.

Zawodnicy byli pod wrażeniem komfortu biegu. Podkreślali, że standard boiska pozwoli służyć sportowcom wiele lat.

Zapraszamy do korzystania z obiektu.

 

Przygotowała- Izabela Kozłowska /Komisja ds. Promocji Szkoły/