AKCJA EKOLOGICZNA „SPRZĄTANIE ŚWIATA”

21 września 2018r. Zespół Szkół przyłączył się do ogólnopolskiej akcji ekologicznej SPRZĄTANIE ŚWIATA. Uczniowie klasy IIG Liceum Ogólnokształcącego i klasy IIC Szkoły Branżowej I stopnia (wraz z opiekunami: Dorotą Wiśniewską i Jolantą Kamińską) wyruszyli w tym dniu w teren, aby posprzątać okolicę. Sprzątano teren wokół szkoły na ul. Gdańskiej, pobocza pobliskich ulic, skwer. Obwodnicą udano się do parku w okolicy Fijewa.

Zebrano podczas tej akcji około 56 worków śmieci (butelki, puszki, papiery, folie).  W porównaniu do lat poprzednich środowisko wokół nas jest czystsze, regularnie sprzątane. Akcje tego typu mają jednak sens, gdyż uświadamiają młodzież, iż otaczająca nas przyroda jest dobrem narodowym, o które musi dbać każdy człowiek.

Dorota Wiśniewska