SALON MATURZYSTÓW „PERSPEKTYWY”

SALON MATURZYSTÓW „PERSPEKTYWY”

GDAŃSK – 17 WRZEŚNIA

           

         Salony Maturzystów PERSPEKTYWY na stałe wpisały się w kalendarz imprez edukacyjnych w Polsce i są największą kampanią informacyjną przeznaczoną dla uczniów klas maturalnych przygotowujących się do egzaminów i do rekrutacji na studia. Spotkania tego typu organizowane są w głównych ośrodkach akademickich w Polsce i niezmiennie od lat cieszą się dużym zainteresowaniem.


17 września spod budynku MOK-u wyjechało 38 maturzystów z klas: 3A, 3G i 3N. W Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego młodzież chętnie odwiedzała stoiska uniwersytetów, politechnik i akademii. Miała też możliwość pozyskania ulotek, gadżetów oraz informacji dotyczących m. in. rekrutacji do szkół wyższych. Uczniowie uczestniczyli też w wykładach prowadzonych przez ekspertów OKE, którzy przybliżyli zasady i wymogi egzaminów maturalnych z kilku przedmiotów. Wskazywali też na najczęściej popełniane błędy oraz radzili, jak ich unikać. Zainteresowani otrzymali darmowy Informator dla Maturzystów 2019.


Opiekunami były Panie: Lucyna Jabłońska, Natalia Witkowska, Anna Zawadzka i Monika Chylińska.

 

Monika Chylińska