Szkolny Konkurs Ortograficzny

W dniu 9 lutego 2018 r. w Zespole Szkół w Lubawie odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Ortograficznego, który stanowi eliminacje do Powiatowego Konkursu Ortograficznego ,,O Pióro Starosty”. Jego celem jest promowanie umiejętności stosowania zasad ortograficznych języka polskiego oraz doskonalenie poprawnej pisowni. Uczestnicy zmagali się  z zawiłościami polskiej ortografii, pisząc dyktando, które  nie należało do najprostszych.

Komisja w składzie: Pani Anna Modrzewska, Pani Danuta Jaworska oraz Pani Hanna Dembicka-Łasecka, wyłoniła zwycięzców, następnie Dyrektor Szkoły Pani  Anna Empel ogłosiła wyniki i wręczyła nagrody. Najmniej błędów w dyktandzie konkursowym popełniły uczennice:

I miejsce: Katarzyna Nadolska (kl. III A),

II miejsce: Paulina Jaruminowska (kl. I G),

III miejsce: Kinga Ewertowska (kl. III N),

Wyróżnienie: Dominika Frydrych  (kl. III H).

 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!